Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 01:12

BlackMk3 by Kola

 
Posty: 652
Dołączył(a): 24 października 2011, o 16:10
Lokalizacja: Czechówka
Auto: Seat Toledo 1M TDI
GaduGadu: 2668278

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kaspoll1988 » 19 stycznia 2015, o 18:49

Z tego AAZ co on tam ma to i tak jest juz ciut dłubnięte. chodź nie powiem bo ma potencjał ale mechaniczny tuning wchodzi jedynie w grę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 20 stycznia 2015, o 14:10

No z 75km 150nm zrobiłem okolo 120km 250nm
W aaz niema elektroniki wiec tylko mechanika, ale to wsumie lepsza droga do dłubania niż robić czipy na seryjnych gratach podnoszacych moc o +50% i nie wydalającym układzie paliwowym przy 3 tys obrotów jak to w wielu przypadkach bywa

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 1 sierpnia 2015, o 14:07

Mały up.
Golf ostatnimi czasy silnik zaczął mi odpalać jak młockarnia , po ściągnięciu orurowania ic z kolektora ssącego padła diagnoza - zawory nie trzymają ciśnienia. Po zwaleniu głowicy okazało sie że zapadły się gniazda i dalsza przyjaźń z tą głowicą niema sensu, więc wpadła inna zregenerowana a pompa wtryskowa miała wycieczke na uszczelnienie bo LDA sie pocił.
I tak samochód sobie stał niecałe 2 tygodnie pod gołym niebem. Kurz, potem deszcz, potem kilka dni na słońcu i z lakieru zrobił mi sie papier ścierny z masą water spot'ów.
Jedynym wyjściem była maszyna polerska + człowiek z umiejetnościami.
Samochód oddałem do firmy Hortexa - Auto Spa DD Car Detailing Bochnia
Efekt - pełna korekta lakieru + powłoka ceramiczna :)

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Jacek » 1 sierpnia 2015, o 18:35

Właśnie zastanawiałem się po co oddałeś auto do spa jak lakier miałeś bardzo ładny ;)
Teraz z silnikiem wszytko ok ?? Miałeś robić swap na afn ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 1 sierpnia 2015, o 19:51

AFN miał byc w razie wypadku gdyby silnik po zdjęciu głowicy okazał sie nie opłacalny do roboty, a wsumie stało sie niewiele i juz jest ok, wciaz go stroje bo pompa była rozregulowana i jak go odebrałem to niskie obroty stały na 1100 a po dodaniu gazu opadały bardzo wolno

Lakier był w porządku, ale teraz to jest niebo a ziemia ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Jacek » 25 kwietnia 2016, o 21:59

Co ostatnio golfowi dolegało ???

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 25 kwietnia 2016, o 22:44

A było kilka przygód. Zaczeło sie od wymiany głowicy w lipcu , źle zamontowanym króćcem wody w głowicy który lał i zapowietrzał układ , aż wkońcu zaczął grzać sie silnik do 100 stopni po mocniejszym wdepnieciu gazu. Po ściągnieciu okazało sie ze załozony był stary sprasowany oring na wypchanym na boki silikonie, ale jak juz załozyłem nowy oring i dokreciłem króciec to pękł (albo od starosci bo był jeszcze ori , albo od temperatury [o czym napisze zaraz] ). Pękniecie było o tyle duże ze wyjebao mi 80% wody , silnik nagrzał sie do ~115 stopni i go zgasiłem bo juz sie nawet wentylator nie włanczał w chłodnicy bo nie miało co go załączyć. Wróciłem na lince do domu i dzien póżniej poskładałem wszystko na nowym króćcu i nowym oringu jak nalezy.
Zalałem, odpowietrzylem ale sie wciaz przegrzewał, zmieniłem termostat i to samo - temperatura 100 i wywala płyn korkiem , niby głowica przychodzi na mysl ale ani babelków w płynie , płyn czysty, w oleju tez czysto. Co najlepsze dolny waz chłodnicy miał temperature pokojową, a górny moze 50 stopni.
Trafiłem na 2 zacięte termostaty otwierajace sie dopiero przy 100 stopniach i to moze 4mm.
Wsadziłęm teraz ori termostat który sie nie domyka (jest 1-2mm przeswitu), ale otwiera sie jak nalezy, silnik sie nie dogrzewa do 90, jest niecałe 70 przy normalnej jezdzie ale chociaz niema tych cyrków z którymi męczyłem sie ponad 2 tygodnie. I węze mają temperature taka jak byc powinna.
Obawiam sie ze uszczelka pod głowicą jebła , ale ja juz tydzien temu spisałem ten silnik na straty wiec kazdy metr jaki nim robie to sukces ;)
Jak zacznie sie jaki kolwiek cyrk to zwalam głowice i sie okaże.

Taki mały poemat napisałem, ale tego sie nie dało strescic w 3 słowach :P
Pozdro dla tych co przeczytali to w całości :lol:

edit.:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1502
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 22:54
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf mk2 GTI
GaduGadu: 6067193

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Jacek » 26 kwietnia 2016, o 09:46

Przeczytałem... Niby pierdoła a takie jaja robiła. Jak padnie to wkładaj tego AFN-a ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 26 kwietnia 2016, o 11:17

Mial byc arl , potem stwierdzilem ze za duzo rzezby pod maska i w kablach zeby to jezdzilo wiec padlo na afn , ale jednak aaz mam w jednym palcu i takiego seryjnego afn robie bez problemu :)
Puki co nic nie grzebie, mam fch#j innych wydatkow.....

Avatar użytkownika
 
Posty: 465
Dołączył(a): 17 stycznia 2011, o 00:32
Auto: Volkswagen Golf Mk3

Re: BlackMk3 by Kola

Post przez Kola » 26 maja 2016, o 11:09

Więc tak, po ściągnięciu czapki nic sie nie okazało.
Dopiero jak dałem głowice do sprawdzenia szczelności wyszło pęknięcie na kanał wodny.
Rozregulowana pompa wtryskowa dawała za dużo koksu i wtryski nie dawały rady rozpylić tyle paliwa, dodatkowo mechanik który kiedyś mi robił przy silniku załozył stare oringi króćców i układ chłodzenia sie zapowietrzał - w tym głowica która jest najwyżej - noi jebło.

Pare dni później kupiłem inną głowice , wyzamawiałem części w tym większość górna półka (erling itp) , kompletny rozrzad , olej , filtry i płyn chłodniczy, kilka wieczorów i poskładałem silnik w całość ;)
Wczoraj zrobiłem pierwsze 12 km i jak narazie wszystko jest ok, pali od strzała, narazie skręciłem pompe do rozsądnych mocy co by sie to wszystko uleżało.
Załączniki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości