Teraz jest 15 maja 2024, o 17:56

[Golf MK2] - Westmoreland Edition

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez 8_-Misiek-_8 » 1 stycznia 2017, o 16:38

Ooooooo dobry ruch. Na żółtej będzie klasa :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

[Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez Piter_NS » 1 stycznia 2017, o 18:12

Nie będzie żółtych blach... Może ma to wiele plusów ale dla mnie posiadanie żółtych blach ma jeden poważny minus a mianowicie auto staje się dobrem narodowym i bez zgody konserwatora zabytków nie można dokonywać zbyt wielu modyfikacji, wyjazdu za granice nie wspominając już o tym ze nie można sprzedać auta za granice. Tak że sorry ale to nie dla mnie.

Auto będzie miało status samochodu unikatowego.
A żółte blachy na zloty i do sesji zdjęciowych zawsze sobie mogę dorobić :mrgreen:
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez Piter_NS » 4 maja 2017, o 21:50

Jest już oficjalne potwierdzenie...
Obrazek
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez matash » 5 maja 2017, o 08:24

mozesz w skrocie opisac jaka cena takiej procedury, co daje?
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

Avatar użytkownika
 
Posty: 504
Dołączył(a): 6 stycznia 2010, o 15:19

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez kyfy » 5 maja 2017, o 08:52

Też jestem ciekaw, chociaż ja muszę jeszcze poczekać z 10 lat :P
Corrado

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez Piter_NS » 5 maja 2017, o 11:18

Koszt całej procedury to ok 350 - 400zł co na dzień dzisiejszy daje, tyle że auto zwolnione jest z ciągłości ubezpieczenia OC czyli płacisz za miesiące w których będziesz użytkować auto i z tego co wiem to minimum raz w roku na 1 miesiąc musi być ubezpieczone. Reszta zostaje po staremu czyli białe blachy i przeglądy techniczne. Auto w każdej chwili możesz sprzedać gdzie chcesz i wyjeżdżać również gdzie ci się podoba. Nikt nie trzyma pieczy nad autem.

Ktoś pomyśli że lepsze żółte blachy... Może i tak bo ma się wieczysty przegląd i w przypadku uszkodzenia auta w zdarzeniu drogowym naprawa odbywa się za wszelką cenę ale to jedyne plusy tych tablic. Wg mnie jest więcej minusów jak chociażby to że przestajemy być jedynym właścicielem auta (auto staje się częściowo własnością Państwa) i nie ma możliwości sprzedaży auta za granic. Również jakikolwiek wyjazd tym autem po za terytorium PL trzeba uzyskać zgodę a dodatkowo wszelkie prace przy aucie trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków. Przy aucie na żółtych tablicach nie ma czegoś takiego jak szkoda całkowita lub złomowanie i auto musi zostać odbudowane.
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Dołączył(a): 7 stycznia 2010, o 16:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: corrado g60
GaduGadu: 5477947

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez marcin » 5 maja 2017, o 11:47

jest git Szefie ;)
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze..."

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez 8_-Misiek-_8 » 5 maja 2017, o 17:07

Zajebiście :D ...ale :D
To mit, że nie można autem na żółtych wyjechać za granice, bo można, tylko trzeba to zgłosić ( albo nawet już nie - nie jestem pewien ). Jako członkowie UE mamy ten komfort, że w jej granicach można sprzedać normalnie auto ( potwierdzone info fachowca ). Prace nad autem teoretycznie trzeba zgłaszać, ale tylko te grube, choć w sumie to ten przepis jest kompletnie martwy bo konserwatorzy mają to w dupie :D Z resztą tu cytat rzeczoznawcy co koledze robił opinię "a potem to rób se pan z tym co chcesz :D " .Owszem, w przypadku dzwona nie ma czegoś takiego jak "szkoda całkowita" , nie mniej, jeśli auto jest w tak złym stanie, że jego remont przekracza wartość odnowionego egzemplarza, można go wyrejestrować i wyzłomować. Tylko, że to musi być poparte opinią rzeczoznawcy. No chyba, że tym autem jeździł ktoś ważny z punktu widzenia historii Polski, lub brał udział w jakimś przełomowym wydarzeniu to już jest z tym gorzej. Nie mniej, jeśli jest to auto stare i nic poza tym to ni ma tak źle :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez Piter_NS » 5 maja 2017, o 17:51

Nie do końca masz racje a szczególnie jak chodzi o sprawy zagranicy. Nie wolno jest sprzedać takiego auta za granice bo jest to dobro narodowe państwa polskiego. Tak samo z wyjazdem autem za granice trzeba mieć odpowiednie zezwolenie od odpowiedniego organu. Co do napraw to trzeba uzgadniać z konserwatorem. Problem polega na tym ze ty podpisujesz dokument który zobowiązuje cię do przestrzegania przepisów i procedur bo za naruszenia zostajesz pociągnięty do odpowiedzialności finansowej.
Sprawa kolizji to nie ma złomowania i auto musi być naprawiane bez względu na koszty chyba ze to będzie kula stali to wtedy faktycznie odpowiednia ekspertyza rzeczoznawcy i konserwatora.

To są informacje jakie wczoraj uzyskałem od rzeczoznawcy wystawiającego opinie bo byłem ciekaw jak to wyglada. Opłaca się zrobić żółte blachy jak masz bardzo stare auto i bardzo unikatowe i wiesz ze nigdy go nie sprzedaż.
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1322
Dołączył(a): 25 marca 2011, o 00:05
Lokalizacja: Borzęta
Auto: VW GOLF MKII 1986

Re: [Golf MK2] - Westmoreland Edition

Post przez 8_-Misiek-_8 » 5 maja 2017, o 19:13

To co Ty wiesz i to co ja wiem ( obydwie wersje z pierwszej ręki fachowca ) dowodzi tylko tego, jak ze wszystkim w naszym pięknym kraju, tak i w tym temacie panuje jeden wielki bajzel... :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne projekty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości