Teraz jest 12 maja 2024, o 16:19

Golf II Centra Zender

 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 czerwca 2013, o 19:06
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Golf II

Golf II Centra Zender

Post przez k2marek » 10 lipca 2013, o 00:14

Witam, korzystając z chwili spokoju postanowiłem pokazać wam mój samochód. Może zacznę od suchych danych:

Golf II w wersji GL
silnik 1.6 PN na turbonitroLPG
lakier LA3E
wyprodukowany w czerwcu 1990, sprzedany gdzieś w lipcu, poprzedni właściciel pan Ulrich był z 42' roku :D
książka bita w Niemczech do 48 tyś km, przywieziony do Polski w 99' z przebiegiem 85 tyś, teraz ok 172 tyś

to co już jest zrobione:
-uszczelniony silnik
-remont skrzyni i wybieraka + sprzęgło LUK
-chłodnica w wiatrakiem
-całe hamulce z tyłu Hart, z przodu nacinane tarcze Mikoda, reperaturka zacisków, klocki, pompa
-cały układ wydechowy z tyłem od GTi
-wszystkie tuleje zawieszenia
-kit MTS 60/45
-blacha z malowaniem baza + klar

Trochę historii: w 1999 roku mój tata pracujący w DE przytargał Golfa do Polski odsyłając 125p na zasłużoną emeryturę. Jako że ojciec rzadko bywał w domu Golf był używany w cyklach kilka tygodni/miesięcy stania, tydzień jazdy i do z powrotem garażu. Jak już jeździł to najczęściej z rusztowaniem, cegłami czy workami cementu na budowę. Później przez jakiś czas potłukł się nim mój brat i tu też nie było lepiej.. W końcu to stare auto rodziców więc nie ma się co wiele przejmować. Dalsze losy Golfa to znów stanie w garażu i poddawanie się zębowi czasu.
w 2010 roku jako 15nasto letni gówniarz zacząłem go ratować. Łatwo nie było, silnik lał z pokrywy zaworów, głowicy, wału, sprzęgła nie było, hamulców też, chłodzenia również, skrzynia do remontu, wydech odpadał kawałkami, amortyzatory wylane a zapach ze środka aż odpychał. Pomimo tego byłem najszczęśliwszym dzieckiem na świecie :D

Dorwałem trochę grosza, kupiłem pastę Tempo, puszkę farby na koła i kilka czernideł z Reala, popsułem podświetlenie przełączników na czerwono i nagle stary złom zaczął robić małe WOW (niestety nie mam zdj 'przed')
Obrazek Obrazek

Wtedy zauważyłem potencjał, pokochałem to auto, stwierdziłem, że on musi z nami zostać.. i został :P
Powoli zaczęliśmy ogarniać mechanikę, tu też nie mam zdjęć ale auto krok po kroku zaczynało żyć po raz drugi. Od 2010 do końca 2012 auto było ogarnięte mechanicznie tak, że na przeglądzie się nie mogli nadziwić czemu tu wszytko tak ładnie działa :p

Parę drobiazgów, które wygrzebałem z komputera:
2011
-dołożone kilka mat na podłogę i przy okazji kolejne pranie tapicerki
Obrazek
-wypolerowane listwy w klamkach
Obrazek
-nacinane tarcze mikoda 239
Obrazek
-gałka GTi piłeczka, poza tym z faktur: osłony drążków kier., rozrząd, dwa tłumiki + długa rura do przodu, pompa wspomagania, tylne amortyzatory ze sprężynami, reperaturki przednich zacisków i klocki (w 2010 tył bębny, szczęki, cylinderki, łożyska, tuleje..), zestaw naprawczy wybieraka

2012
-sprzęgło LUK i remont skrzyni (synchronizator 2., łożyska mech różnicowego itd)
-w okolicach czerwca wpadły felgi Centra Turbo 15x7 w dziewiczym stanie z ori lakierem itd..
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
-Gamma II
Obrazek
-chłodnica, uszczelnienie silnika, nowe poduszki silnika i skrzyni
i tu ostatni sezon lakieru:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kilka miesięcy później
Obrazek
i jeszcze jedno, na którym widać ten wielobarwny mat
Obrazek

przez zimę podziały się takie rzeczy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
resztę zdjęć gdzieś wsysło..
Obrazek Obrazek
i tu zaczęło się składanie :D
-MTS
Obrazek Obrazek
i tak dalej jeszcze jakiś czas a zdjęcia znów wsysło :p

w 2013 Golf wyjechał z nowym lakierem (nie jestem zadowolony ale jest lepiej niż było - nie ma rdzy), założyłem wreszcie nowe koła, kit i było fajnie :D
Składałem Golfa po nocach, cisnąłem jak mogłem, odebrałem prawko i wyszło coś takiego
Obrazek Obrazek Obrazek

i... pojeździłem tydzień :( Auto jeździło od trzech tygodni, ja miałem prawko 8-my dzień, na liczniku 403 kilometry od poskładania, gość wyprzedzał na skrzyżowaniu podczas gdy ja skręcałem w lewo.. w lusterkach już go nie widziałem :(
Obrazek Obrazek Obrazek

pocierpiałem może z tydzień i jak mnie wciągnęło w dalsze mody tak prawie zapomniałem o wypadku :p obecnie Golf jest składany z hamulcami 256x20 ATE PD + EBC RedStuff (w wypadku skrzywiło zwrotnice więc czemu by nie wsadzić od razu większego hebla :P ) i z czymś co całkowicie wyróżni go z tłumu a zwie się Zender :P
Obrazek Obrazek

tu już w trakcie prac
zadziwiająco zdrowe nadkola, warstwa gumy miejscami ma 1cm grubości
Obrazek Obrazek
-sufit jeszcze w trakcie składania
Obrazek
gdzieś jeszcze się zgubiłą szyba z lotką
o zwrotnicach, łożyskach itd nie ma po co pisać
o całej kupie części też zapomniałem

dalsze plany..
w miarę przyziemne i bliskie:
-poskładać go po klepie, skończyć heble, spasować front
-skończyć spasowanie nowego, czarnego sufitu
-przymierzyć bagażnik dachowy (nie mówię że będę go woził)
-może na przyszły sezon gaźnik z Fiata i wałek z RP

trochę dalsze:
-ABF na poziomych gaźnikach
-rozebrać, wypiaskować i pomalować całego tak, jak się należy
-no i na pewno leprze koło, zawias i wnętrze ale to się nie ma co rozpisywać

Na razie tyle, reszta będzie uzupełniana na bieżąco, mam nadzieje że komuś się moje wypociny spodobają :P w razie pytań chętnie odpowiem, pozdrawiam
Ostatnio edytowano 1 listopada 2013, o 12:47 przez k2marek, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, o 00:23
Lokalizacja: Wadowice
Auto: Jetta A2 Coupe
2.0 8V 2e
GaduGadu: 1158674

Re: Golf II Centra Zender

Post przez chester » 10 lipca 2013, o 07:50

Masz może jakieś zdjęcia wnętrza??
Ciekawe jak będzie wyglądał ten front jak to wszystko spasujesz..
Powodzenia w modach :)

 
Posty: 652
Dołączył(a): 24 października 2011, o 16:10
Lokalizacja: Czechówka
Auto: Seat Toledo 1M TDI
GaduGadu: 2668278

Re: Golf II Centra Zender

Post przez Kaspoll1988 » 10 lipca 2013, o 07:59

Fajny golf. Zendera rzadko sie widzi. Koło masz całkiem fajne i dośc ładnie sie prezenci na golfie, ja bym tu widział tylko lepszy naciąg i ciut niżej. A tak to lakier ładnie wyglada i kolorek fajny. Zadko juz na drodze idzie spotkać czerwone auto. Mugł byś sie pokusić zeby zendera przyciemnić i wrzucić soczewkę, to też by było cos nowego. ( ale to wszystko w miare czasu i finansowo) Ogólnie fajne auto i ma potencjał :)

 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 czerwca 2013, o 19:06
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Golf II

Re: Golf II Centra Zender

Post przez k2marek » 10 lipca 2013, o 09:50

Dzięki za dobre słowo, zdjęcia wnętrza ogarnę jak auto wyjedzie, ogólnie są tam najbardziej podstawowe fotele w szarych szmatach a ostatnio udało się zrealizować plan kolorystyczny czyli sufit i wszystko do chromowanego paska jest czarne a od paska w dół szare. Tak miało być, kolory się już nie zmienią, wpadną tylko inne materiały i fotele ale to jeszcze daleka droga :P
Opona od początku mi nie leżała, chciałbym 165x50 ale już trudno, na razie musi zostać. Niżej póki co wiele też nie będzie, nie puści mnie podjazd do garażu. Jak kiedyś wpadnie gwint i 16'' to się spasuje lepiej ;)
A Zender hmm sam jeszcze nie wiem co z nim zrobię.. myślałem od żółtych żarówkach/bańkach i delikatnej folii ale i tak wszystko wyjdzie w praniu :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 5 stycznia 2010, o 09:55
Lokalizacja: Kalwaria Z.
GaduGadu: 1575204

Re: Golf II Centra Zender

Post przez matash » 16 sierpnia 2013, o 20:19

nie wiem dlaczego przegapilem ten temat, gratuluje zapalu, niejeden by sie poddal, powodzenia w dalszych modach
tuning muss sein!

Wake up the voiceless! Wake up the revolution!

 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 czerwca 2013, o 19:06
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Golf II

Re: Golf II Centra Zender

Post przez k2marek » 23 sierpnia 2013, o 22:19

trochę czasu minęło, od 9 sierpnia auto jeździ i ma się dość dobrze
oczywiście z hamulcami nie obyło się bez problemów, kupiłem zestaw jarzma i zaciski, jak się później okazało (niestety po malowaniu :/ ) jedno jarzmo było inne, co gorsza, już przy składaniu wyszło że jeden zacisk stoi i niczym go nie szło ruszyć.. tak więc w jednym kole siedzi zardzewiały zacisk a w drugim czarny i błyszczący.. :( za to ATE Power Disc w połączeniu z ceramicznymi EBC RedStuff robią robotę :mrgreen:
całość będzie ogarnięta jeszcze raz proszkiem w okolicach jesieni/zimy, zdjęć niestety nie mam :(
na razie jest tak
Obrazek

Zender też już siedzi, moim zdaniem całkiem nie głupio to wygląda i póki co na pewno zostaje (w garażu wisi ori front z pasem itd więc kilkanaście minut i można zmienić), zamówiłem już żółte H1, razem z 'wiązką' wpadną w przyszłym tyg, w bieżących planach są jeszcze bańki na h4 i jakieś przymiarki z folią ale wszystko wyjdzie w praniu

Golfa można było zobaczyć na VagInwazji ale niestety w sobotę musiałem się zmyć na wesele więc mało było czasu na oglądanie
Obrazek

tutaj jeszcze takie dwa
Obrazek Obrazek
chciałem ogarnąć jakieś leprze zdjęcia ale brakło czasu a potem pogoda się zesrała więc zostają tylko te z kalkulatora :p

i ten mój nieszczęsny podjazd :/
Obrazek

aaa i jeszcze udało się ugrać 1,12 stopnia negatywu z przodu tak więc już nie targam po błotnikach :D
Ostatnio edytowano 1 listopada 2013, o 13:03 przez k2marek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1083
Dołączył(a): 8 lipca 2010, o 11:55
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf MK2; NSU 1000C; MB
GaduGadu: 2698203

Re: Golf II Centra Zender

Post przez Piter_NS » 24 sierpnia 2013, o 10:51

Bardzo ładny egzemplarz... Miałem okazję przyglądnać się na VAG Inwazji... Szkoda że w Zenderze zewnętrzne lampy są zawykłe a nie soczewki ale polecam Ci poszukać takich bo dopełniły by całość
Obrazek
Kupię części do NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz

 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 czerwca 2013, o 19:06
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Golf II

Re: Golf II Centra Zender

Post przez k2marek » 1 września 2013, o 19:54

może kiedyś uda się upolować soczewkę ;)
na razie muszę jeszcze dojść do ładu z przodem bo coś źle to jeździ, ogarnąć kilka drobiazgów i czekać do jesieni..
..a w jesień jak dobrze pójdzie wpadnie kompletna klima, zaciski z jarzmami w proszek + reperaturki bo teraz już brakło na to czasu, nowe zawiasy prawych przednich drzwi, podklejenie sufitu tak jak się należy i może coś jeszcze.. wyjdzie w praniu :p

tak przy okazji, deko przybyło w pierwszym poście
Ostatnio edytowano 1 listopada 2013, o 13:02 przez k2marek, łącznie edytowano 2 razy

 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 czerwca 2013, o 19:06
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Golf II

Re: Golf II Centra Zender

Post przez k2marek » 1 listopada 2013, o 13:02

Trochę późno ale auto odwiedziło 6 Tarnowski Zlot Tuningowy
Obrazek Obrazek
po drodze pękła guma przy tłumiku końcowym i całą drogę wydech tłukł po belce :/ puściła też uszczelka pod pokrywą zaworów ale tragedii nie ma, ogólnie jestem zadowolony bo to pierwsza dłuższa droga od kilku lat i dojechał do domu bez większych potknięć :p

ostatnio udało się też ogarnąć kilka zdjęć, zważywszy na drugi samochód może nie każdemu przypadną one do gustu no ale cóż.. wszystkim się nie da dogodzić :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

poza tym poczyniłem takie photoshopy 8-)
Obrazek

wpadły mi też w łapy oprawki USA na żarówkę dwuwłóknową do przednich kierunków, kupiłem (ale jeszcze nie mam w domu :( ) wnętrze welurowe z pół kubełkami i kanapą z podłokietnikiem (Jetta) oraz nowe lampy na halogeny H4 smoked :D
na razie tyle :mrgreen:

 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lutego 2014, o 18:17

Re: Golf II Centra Zender

Post przez marcin marcinek » 1 lutego 2014, o 18:36

Marek ja bym jeszcze postojówki w kierunkach zrobił :)
chyba że obrysówki dopadłeś to nie trzeba .

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości